26 Mart 2023 itibariyle Covid-19 ile mücadelede aşılanan sayısı kişiye ulaştı.

1xbetbetpasmariobet
a
en iyi rulet siteleri

KIZILAY’A KARA LEKE!

Elazığ'da meydana gelen depremin ardından, Kızılay'ın yardım çağrısı yapması üstü örtülen bambaşka bir olayı gün yüzüne çıkardı. Kızılay'ın 2017 yılında Ensar Vakfı'na 8 milyon dolar bağışladığı ortaya çıktı. Söz konusu bağışı Kızılay da doğruladı.

Adını bizzat Mustafa Kemal Atatürk’ün koyduğu Kızılay, Elazığ’daki depremin ardından tüm tartışmaları üzerine çekti. Kızılay’ın  Elazığ’da meydana gelen 6,8 şiddetindeki depremin hemen ardından bağış kampanyası başlatması cinsel istismar skandallarıyla gündeme gelen Ensar Vakfı’na 8 milyon dolar bağış yaptığını gün yüzüne çıkardı. Kızılay’ın ortaya çıkan iddiaları doğrular nitelikte belge paylaşması da Kızılay’a olan güveni derinden sarstı.  

 İDDİA BÜYÜK

Celal Eren Çelik, gazetta9 adlı internet sitesinde Kızılay’ın Ensar Vakfı’na bağışta bulunduğunu belirtmişti.  Çelik, 2017 yılında Başkentgaz’dan Kızılay’a aktarılan 8 milyon doların sadece 75 bin dolarlık kısmının Kızılay’ın faaliyetlerine harcandığını, geri kalan miktarın ise Ensar Vakfı ile imzalanan protokol kapsamında yurt yapılması için harcanması amacıyla verildiğini iddia etmişti.

KIZILAY DOĞRULADI

Ortaya çıkan iddialar sonrası açıklama yapan Kızılay, Ensar Vakfı’na aktarılan parayı doğruladı. Kızılay’ın paylaştığı belgede şu ifadelere yer verildi:

“Kurumunuz hesaplarına 27.12.2017 talihinde aktarılan 8.000.000 USD’lık bağış tutarının 75.000 USD’lık kısmının Derneğimiz faaliyetlerinde, kalan 7.925.000 USD bakiye tutarın ise Derneğiniz ile Ensar Vakfı arasında yapılacak protokol kapsamında yurt inşaatında kullanılmasına muvafakat ettiğimizi, bu amaçla belirtilen tutarın Ensar Vakfı hesaplarına aktarılması ve yurt inşaatı sürecine ilişkin olarak Derneğinizin hukuki, mali ve idari hiçbir sorumluluğunun olmayacağını kabul ve taahhüt ederiz.”

AMAÇ, VERGİDEN MUAFİYET!

Başkentgaz özelleştirilmiş ve Torunlar GYO’ya satılmıştı. Başkentgaz’ın bağışı doğrudan Ensar Vakfı yerine Kızılay aracılığıyla yapmasının, vergiden muaf tutulması amacıyla yapıldığı belirtildi. Kızılay’a yapılan bağışlar vergiden düşülüyor.

Rekabet.net  olarak bu  çirkin olaya  sadece bir vergi muafiyeti  olarak bakmadığımızın  bilinmesini istiyoruz. Bu sistemde amacın, halkın  büyük bir  kısmının  tepkisini  alan Ensar  ve onun  ötesindeki  bir takım vakıfların  gizlenmesi olduğunu düşünüyoruz. Kızılay ve  bağışçının  böyle bir oluşuma  izin vererek  kamu oyunu yanılttıkları ve gizledikleri unutulmamalıdır. 

Rekabet.net 

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Belçika’ya terör tepkisi!

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

escort ankara