24 Nisan 2024 itibariyle Covid-19 ile mücadelede aşılanan sayısı kişiye ulaştı.

1xbetbetpasmariobet
a
en iyi rulet siteleri

Oto ithalatçılarına teminat zorunluluğu

Otomobillerin yetkili satıcıları ile distribütörlerinin dışındaki oto ithalatçıları 66 milyon TL tutarında teminat uygulamasına tabi olacaktır.

Otomobillerin yetkili satıcıları ile distribütörlerinin dışındaki oto ithalatçıları 66 milyon TL tutarında teminat uygulamasına tabi tutulacaklar.

Gelir İdaresi Başkanlığı’nın (GİBResmi Gazete‘nin 14 Ocak tarihli sayısında yayımlanan vergi usul kanunu genel tebliğine göre, Türk Gümrük Tarife Cetvelinin 87.03 tarife pozisyonunda yer alan otomobillerin ithalatını yapan ve belirli bir taşıt markasının distribütörü niteliğinde bulunmayan münferit ithalatçılar ile bunların bayileri 66 milyon TL’ye kadar teminat uygulaması kapsamına alındı.

Tebliğe uyarınca, bu ithalatçıların, kayıt ve tescile tabi taşıtların ithalatında ÖTV aranmaksızın işlem tesisi için motorlu araç ticareti ile iştigal edildiğine dair belgeyi alabilmeleri için asgari 5 milyon TL ödenmiş sermayeye sahip olmaları gerekiyor.

Kapsam dahilindeki ithalatçıların, belge için başvuru tarihinden önce en az üç takvim yılı boyunca motorlu araç ticaretiyle iştigal etmiş olmaları ve asgari 5 işçi veya personel çalıştırmaları şartları da aranacak.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Tekstil sektöründen rekor ihracat

HIZLI YORUM YAPVeri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.