31 Mayıs 2024 itibariyle Covid-19 ile mücadelede aşılanan sayısı kişiye ulaştı.

1xbetbetpasmariobet
a
en iyi rulet siteleri

Pandeminin panzehiri ihracat oldu

Endüstriyel Depolama ihtiyaçlarına Raf Sistemleri ile çözüm sunan Akdenizrack, pandemide ihracata ağırlık verdi. Üretiminin yüzde 70’ini Afrika olmak üzere ,Avrupa ve Amerika ülkelerine ihraç eden şirket, bu yıl cirosunu sadece Afrika da 10 milyon doların üzerine çıkarttı.

Akdenizrack Yönetim Kurulu Başkanı Saniye Kurt, “Pandeminin panzehiri bizim için ihracat oldu. Hedefimiz her yıl iki ülkede konuşlanmak” dedi.

Pandemide ihracat tarafını güçlendiren şirket yüzde 40’larda olan ihracatın payını yüzde 70’e çıkardı. Bugün  Kenya ve Gana’ da merkez ofis ve showroomları  bulunan şirket; Afrika bölgeleri başta olmak üzere birçok ülkeye ihracat gerçekleştiriyor. Afrika pazarına odaklanan ve çatısı altında 5 şirket bulunan Akdenizrack, geçen yıl  20 milyon dolar ( 170 milyon TL) olarak gerçekleşen cirosunu 2021 sonunda 30 milyon dolar (270 milyon  TL)  çıkarma hedefine doğru ilerliyor.

HER YIL İKİ ÜLKE HEDEFİ

Gıdadan tekstile, hazır üründen otomotive  A’dan Z’ye aklınıza gelebilecek her sektör için Afrika pazarına hitap ettiklerini dile getiren Saniye Kurt, “Müşterilerimize depolarında yerden tasarruf sağlamak, iş akışını hızlandırmak düzenli ve daha fazla depolama alanı yaratmak için en iyi çözümleri sunuyoruz” dedi.

Afrika’da keşfedilmeyi bekleyen daha bir çok  potansiyel olduğuna dikkat çeken Kurt, “İhracat ağımızı genişletmek  adına diğer ülkelere olan çalışmalarımız da devam ediyor. Hedefimiz her yıl iki ülkede konuşlanmak” şeklinde konuştu.

İNSANSIZ DEPOLAR GELİYOR

Online satışlardaki büyümenin süreceğini ve bunun da kendi sektörlerini büyüteceğini öngören Kurt,  şunları söyledi: “Sektörümüzde son çıkan teknolojiler ve yapay zeka etkisiyle insansız depolar daha fazla hayatımızda olacak. Bunları fırsat olarak görebiliriz. Sorunları ise, en çok hammadde artışları, hammadde bulma zorlukları, son zamanlarda yaşadığımız lojistik problemler ve konteyner bulamama olarak sıralayabiliriz.”

 

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Yeditepe Üniversitesi’nde Fazıl Say konseri

HIZLI YORUM YAPVeri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.