24 Eylül 2023 itibariyle Covid-19 ile mücadelede aşılanan sayısı kişiye ulaştı.

1xbetbetpasmariobet
a
en iyi rulet siteleri

Rekabet soruşturmasında sözlü savunma

Mersin'in Bozyazı ve Anamur ilçelerinde muz toptan ticareti ile iştigal eden teşebbüsler hakkında yürütülen rekabet soruşturması kapsamında sözlü savunma toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantı, Rekabet Kurulu Başkanı Birol Küle başkanlığında yapıldı.

Küle, ilgili kurul kararı uyarınca, Mersin’in Bozyazı ve Anamur ilçelerindeki muz toptan ticareti ile iştigal eden teşebbüslerin Rekabetin Korunması Hakkında Kanun’u ihlal edip etmediklerinin tespiti amacıyla soruşturma açıldığını anımsattı.

Küle, hakkında soruşturma yürütülen tarafların yazılı savunma sürecinin tamamlanmasını takiben, Kurulun, sözlü savunma aşamasına geçildiğini anlattı.

Soruşturma heyeti temsilcisi de söz konusu teşebbüslerin rekabet karşıtı eylem ve davranışlar içerisinde bulundukları iddiasıyla hazırlanan ön araştırma raporu sonucunda, 17 teşebbüs ve bir teşebbüs birliği hakkında soruşturma açılmasına karar verildiğini hatırlatarak, bunların ilgili kanunu ihlal ettiği, bu nedenle adı geçen teşebbüsler ve Bozyazı Komisyoncular Derneği hakkında idari para cezası uygulanması gerektiği sonuç ve kanaatine ulaşıldığını bildirdi.

Teşebbüs temsilcileri de kendilerinin aynı zamanda üretici olduğunu ve fiyatı belirleme şanslarının olmadığını ifade ederek, alış fiyatlarının ne olacağını büyük tüketim hallerindeki tüccarların tespit ettiğini savundu.

Kurul, soruşturmaya ilişkin nihai kararını 24 Kasım’da açıklayacak.

Karar, daha erken alınması durumunda Rekabet Kurumunun internet sitesinden duyurulacak.

AA

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Savunma sanayisi SAHA EXPO’da buluşacak

HIZLI YORUM YAPVeri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.