30 Mart 2023 itibariyle Covid-19 ile mücadelede aşılanan sayısı kişiye ulaştı.

1xbetbetpasmariobet
a
en iyi rulet siteleri

Şimdi de çekirgeler geliyor!

Türkiye, İran ve Irak'da görülen çekirge istilası ile karşı karşıya. Afrika'dan başlayıp sınırımıza kadar dayanan çekirge istilası, ülkemizi tehdit ediyor.

Türkiye’nin sınır komşularında görülen çekirge istilası büyük bir tehdit oluşturuyor. Afrika’dan başlayarak büyük bir kıtlığı getirebilecek ve acil durum ilan ettiren 400 milyara yakın çekirgenin İran ve Irak’a gelerek sınırlarımıza dayandığı sosyal medyada gündem oldu.

Çekirge sürüsünün güzergahını değiştirerek Türkiye sınırlarına kadar dayanması korkuları da beraberinde getirdi.

Afrika’da ortaya çıkan çekirge istilası bir çok ülkeyi zor durumda bırakırken önce Hindistan’a oradan da Çin’e doğru hareketi bekleniyordu. Çekirge sürüsü yönünü değiştirerek ilk önce Pakistan, oradan da İran ve Irak’a doğru hareket ederek istikametini Türkiye sınırlarına doğru çevirdi.

Çekirge Sürüsü Türkiye’ye Geliyor

Irak’a kadar gelen büyük çekirge sürüleri ülkenin adeta güney kısmını işgal etti. Tarım arazilerine saldıran çekirgeler ekinlere büyük bir zarar verirken durumdan oldukça mağdur olan halk ise çekirgelere karşı önlem alınmasını istedi.

Uzmanlara göre ise küresel ısınmanın etkilerinin görüldüğü ülkemizi en büyük risk olarak görmekte. Sınır ülkelere kadar gelen çekirgelerin ciddi bir şekilde tehlike oluşturabileceğinin altı çizilirken daha önce de Şanlıurfa’da benzer görüntülerin yaşanması oldukça korkuttu.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Bakanlık açıkladı! Tüm okullarda…

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

escort ankara