23 Temmuz 2024 itibariyle Covid-19 ile mücadelede aşılanan sayısı kişiye ulaştı.

1xbetbetpasmariobet
a
en iyi rulet siteleri

TEKSTİL ÜRÜNLERİNE TAREKS ŞARTI

Resmi Gazetede bugün yayınlanan Bazı Tekstil, Konfeksiyon ve Deri Ürünlerinin Denetimine İlişkin Tebliğ'de bazı değişikliler yer aldı. Buna göre 01.01.2021 tarihinde yürürlüğe girmek üzere TEKSTİL ürünleri serbest dolaşıma girişine TAREKS şartı getirildi.

Resmi Gazetede bugün Ticaret Bakanlığı tarafından yayınlanan Bazı Tekstil, Konfeksiyon ve Deri Ürünlerinin Denetimine İlişkin Tebliğ yer aldı.

Yayımlanan tebliğ ile bazı tekstil, konfeksiyon ve deri ürünlerinin ithalatta insan sağlığı, can ve mal güvenliği, çevre ve tüketicinin korunması yönünden ilgili mevzuata uygunluğunun denetlenmesine ilişkin usul ve esaslar düzenlendi.

Hariçte İşleme Rejimi uyarınca ihraç edilip geri gelen ürünleri ve Dâhilde İşleme Rejimi Kararı kapsamında ithal edilen ürünlerden elde edilen ikincil işlem görmüş ürünleri kapsamayan Tebliğ sadece serbest dolaşıma girecek ürünleri kapsıyor.

TARESK ŞARTI 

Tebliğ 1/1/2021 tarihinde yürürlüğe girecek. Tebliğin yürürlüğe girmesiyle birlikte ürünlerin ithalat denetimiyle ilgili tüm işlemler TAREKS üzerinden ve risk analizine göre yapılacak.

Kayıt belgeli işlemlerde vergi yatırıldıktan sonra yapılan Azo kontrolleri, BEYANNAME TESCİLİ ÖNCESİNDE Tareks kapsamına alınmış olup, belge/fiziki denetim sonucu uygunluk alınmış ürünlerin ithaline izin verilecek

Gümrük beyannamesinin tescili öncesinde TAREKS üzerinden beyan edilen bilgiler çerçevesinde, fiili denetime tabi tutulacak ürünler TAREKS aracılığıyla yapılacak risk analizine göre belirlenecek. Başvuru sırasında ürünleri tanıtıcı görsel doküman TAREKS’e yüklenecek.

http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2020/11/20201107-3.htm

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Türkiye’de virüsten can kaybı 10 bin 803 oldu

HIZLI YORUM YAPVeri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.