03 Şubat 2023 itibariyle Covid-19 ile mücadelede aşılanan sayısı kişiye ulaştı.

a

TSE ile ilgili haberimizde düzeltme

Haber sitemizde 10 Temmuz 2020 tarihinde yayınlanan "URTEB Genel Başkanı Ahmet Özenalp TSE'yi yerinden oynattı" röportajımıza yönelik TSE tarafından gönderilen düzeltme metni aşağıdadır.

TÜRK STANDARTLARI ENSTİTÜSÜ

TURKISH STANDARDS INSTITUTIOS                                  INSTITUT TURC DE NORMALISATION

 CEVAP VE DÜZELTME TALEBi

İnternet sitenizde 10 Temmuz 2020 günü yer alan “URTEB Genel Başkanl Ahmet Özenalp TSE’yi yerinden Oynattı” başlıklı haberinizi tekzip etme gereği duyulmuştur.

Bahse konu haberde yer verilen Türk Standardları Enstitüsü İstanbul Avrupa Yakası İthalat Müdürlüğü görevini yürütmekte olan Sayın Aynur CAN 12 Haziran 2020 tarihinde müdürlük görevinden istifa talebinde bulunmuş olup istifası 26 Haziran 2020 tarihli Başkanlık Oluru ile kabul edilmiştir. Sayın Aynur CAN’ın 2 Temmuz 2020 tarihli Yönetim Kurulu kararınca ataması Başaraştırmacı kadrosuna yapılmıştır.

Görüldüğü üzere Sayın Aynur CAN’ın istifa dilekçesinin ve TSE Yönetim Kurulunca talebinin kabul edilmesinin onaylanma tarihlerinin 3 Temmuz 2020 tarihli “URTEB Genel Başkanı Özenalp: Sanayici Uluslararası Rekabet Gücünü kaybediyor” başlıklı röportajdan çok daha  önce  olduğu  görülmekte    ve  resmi kayıtlarda da yerini almaktadır. Gazetecilik ve tarafsız haber etiğine dayanarak hazırlanması gereken haberler ile yayınların Devletin son derece özveri ve kurum vakarına yakışacak şekilde azimle görevini yerine getirmeye çalışan personel ve kurumlarına amacı ve hedefi belli olmayan bir şekilde kara çalmaya çalışmak esefle kınanacak bir durum olup habercilik etiğine de aykırıdır.

Buna göre; 10 Temmuz 2020 tarihinde “URTEB Genel Başkanı Ahmet Özenalp TSE’yi yerinden oynattı” başlığıyla yayımlanan asılsız haberin “özür metniyle birlikte” ivedi şekilde tarafınızca tekzip edilmesini, aksi taktirde hukuki yollara başvurulacağını bilgilerinize rica ederim.

Aykut Kırbaş 

TSE Genel Sekreteri

 

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Süper Lig’in şampiyonu Medipol Başakşehir oldu

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

escort ankara