29 Şubat 2024 itibariyle Covid-19 ile mücadelede aşılanan sayısı kişiye ulaştı.

1xbetbetpasmariobet
a
en iyi rulet siteleri

Türkiye’nin Odalarını Seçim Heyecanı Sardı

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne (TOBB) bağlı 365 oda ve borsada yasal seçim süreci başladı. Odaların seçim adaylarına her geçen gün yeni bir isim ekleniyor.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne (TOBB) bağlı 365 oda ve borsada yasal seçim süreci başladı.

İş dünyasının çatı örgütü Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) 81 il, 160 ilçede örgütlü. 365 oda ve borsa bulunuyor. Bir erteleme olmaz ise yasa gereği ekim sonu, kasım aylarında iş dünyası sandık başına gidecek. Önce oda meslek komiteleri, ardından oda meclisleri ve en son da TOBB Başkanı seçilecek.

Bazı odalarda adaylığını tekrar koymayacağı düşünülen isimler tekrar aday olurken, bazı odalarda sürpriz isimler, yarışa katılıyor. Meclis başkanlığı konusunda pek çok kentte, birden çok adayın ismi geçiyor. Haliyle odalar hareketli. Buna rağmen bazı adaylar çalışmalarını sessiz sürdürmeyi tercih ediyor. TOBBdan seçimlere ilişkin resmi bir açıklama yapılmasını bekleyen sessiz adaylar, bu süreçte kulislerde nabız yoklamayı tercih ediyor.

 • ANKARA

ADAYLIĞI YENİDEN DÜŞÜNEN ÖZDEBİR’E ARDIÇ “DEĞİŞİM ŞART” DEDİ

Bugüne kadar seçimlere tek adayla giden Ankara Sanayi Odası (ASO) yıllar sonra seçim yarışına sahne olacak. Seçimin şu ana kadar bilinen iki adayı var. Bunlardan ilki halen ASO başkanlık görevini yürüten ve “Aslında aday olmayı düşünmüyordum” diyen Nurettin Özdebir diğeri ise yıllarca ASO’nun içeresinde önemli çalışmalara imza atmış  “Daha Başarılı Bir ASO İçin Değişim Şart” diyen Ankara Sanayi Odası (ASO) Başkan Yardımcısı Seyit Ardıç.

Ankara Sanayi Odası(ASO) Başkanı Nurettin Özdebir, oda başkanlığı seçiminde aday olmayı düşünmediğini ancak sonrasında henüz bitirilmesi gereken projeler olduğunu düşünüp, karar değiştirdiğini ve yeniden aday olacağını açıklamıştı. Özdebir’in adaylık açıklamasının hemen ardından ASO’nun haziran ayı meclis toplantısında konuşan Ankara Sanayi Odası (ASO) Başkan Yardımcısı Seyit Ardıç’ta adaylığını, “ASO’da Değişim Zamanı” sloganıyla duyurdu.

 • İSTANBUL

İSO YILIN SEÇİM HEYECANINI YAŞAYAN ODA OLACAK

İSO Başkanı Erdal Bahçıvan, resmen açıklamasa da aday olacağı kesin görülüyor. Ancak bu kez karşısına güçlü ve sesli bir rakibin aday olması bekleniyor. Bu ismin kulislerde anılmasıyla birlikte yılın asıl seçim heyecanının İstanbul Sanayi Odası’nda (İSO) yaşanması bekleniyor.  Erdal Bahçıvan’ın iki dönemlik görevinin sonuna gelmesi ile İSO kulislerinde bir hareketlilik başlamış durumda. Daha önce İSO’da Bahçıvan’ın yardımcılığı görevini de yapmış olan Dalgakıran, Eylül 2019’da yönetimle görüş ayrılıkları nedeni ile bu görevinden istifa etmişti. Şimdi ise İSO’da ciddi bir değişim başlatmak üzere kolları sıvadığı belirtilen Dalgakıran Komprösörleri’nin sahibi olan Adnan Dalgakıran, halihazırda Makine İmalat Sanayi Dernekleri Federasyonu (MAKFED) Başkanlığı’nı yürütüyor. Henüz adaylığını resmen açıklamamış olsa da, iş dünyasında ses getiren görüşleri ile tanınan Dalgakıran’ın yeni dönemde İSO’nun başına geçmesinin kuvvetli bir ihtimal olabileceği ifade ediliyor.

 • EGE BÖLGESİ SANAYİ ODASI (EBSO)

YORGANCILAR DA ADAYLIĞI DÜŞÜNMEZKEN…YENİDEN ADAY

Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) meslek komitesi ve meclis üyelerinin belirleneceği seçim, tarihi oda tarafından açıklandı. Seçim, 12 Ekim 2022 Çarşamba günü, Gaziemir Fuar İzmir’de gerçekleştirilecek. EBSO’da Başkan Ender Yorgancılar’ın karşısında, önümüzdeki günlerde görevinden ayrılacak olan Ege Sanayici ve İşinsanları Derneği Başkanı (ESİAD) Mustafa Karabağlı da adaylığını koyacağını açıkladı.

Seçimlerde 53 meslek komitesinde yer alacak komite üyeleri ve meclis üyeleri belirlenecek. 19 Ekim’deki seçimde ise Yönetim Kurulu Başkanı, Yönetim Kurulu, Meclis Başkanlık Divanı, TOBB Delegeleri ve Disiplin Kurulu üyeleri belirlenecek.

Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Başkanı Ender Yorgancılar’ın da tıpkı Nurettin Özdebir gibi bir süre önce yeniden aday olmayacağı bilgisi odada yaygınlaşmıştı. Ancak yakın çevresinin Yorgancılar’a yeniden aday olması doğrultusunda telkinlerinin adaylık kararında etkili olduğu söyleniyor. Yorgancıların adaylık kararını etkileyen en önemli gelişmenin ise EBSO Meclis Toplantısı’nda yaşandığı söyleniyor.  EBSO’nun Meclis Toplantısı’na TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ile birlikte İZTO Başkanı Mahmut Özgener, İZTO Meclis Başkanı Selami Özpoyraz, İTB Meclis Başkanı Barış Kocagöz, Trabzon TSO Meclis Başkanı Şadan Eren ve Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Öztürk, katıldı.  Bu katılım TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun Ender Yorgancılar’a desteği ve kararında etkili bir yakınlık olarak değerlendirildi.

 • BURSA

BURSA, SEÇİM ÇALIŞMALARINA START VERİLMEDİ

TOBB tarafından oda ve borsalara seçime yönelik herhangi bir talimat ulaşmadığı için Türkiye’nin önemli sanayi üslerinden Bursa’da henüz seçim çalışmalarına start verilmedi. Bu doğrultuda Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) seçim takvimi de henüz açıklanmadı. 2013 yılında başkanlık koltuğuna oturan ve 2018 yılında tek liste gidilen seçimde güven tazeleyen mevcut başkan İbrahim Burkay’ın adaylığına kesin gözüyle bakılıyor.

BURKAY’DAN YENİ PROJELER…

Katıldığı programlarda İbrahim Burkay, başkanlığı döneminden bu yana yapılan çalışmaları ve yeni projelerini de zaman zaman iş dünyası ile paylaşıyor. Bir önceki seçimlerde İbrahim Burkay yeniden aday olacağını açıkladığında tek rakibi İlhan Parseker, olmuştu. Parseker’in yeni seçimlerde aday olacağı konuşulsa da bu konuda resmi bir açıklama henüz yok.

TİCARET BORSASI İLE EŞ ZAMANLI YAPILACAK

Eş zamanlı olarak yapılması planlanan Bursa Ticaret Borsası’nda da mevcut başkan Özer Matlı’nın yeniden aday olacağı konuşuluyor. Öte yandan Türkiye genelindeki tüm oda ve borsaların başkanları 29-30 Ağustos tarihlerinde Bursa’da bir araya gelecek. TOGG fabrika gezisinin ardından Bursa Ticaret Borsası’nın yeni binasının resmi açılışı gerçekleştirilecek. Bu ziyarette seçim takvimine yönelik bir açıklama yapılması da bekleniyor.

 • ANTALYA

BATI AKDENİZ ANTALYA TSO SEÇİMLERİNE KİLİTLENDİ

Projeleriyle kent ekonomisine, sosyal ve kültürel yapısına katkılar sunan ve 5 bine yakın yabancı sermayeli olmak üzere 50 bin üyesi bulunan Antalya Ticaret ve Sanayi Odası’nda (ATSO) seçim süreci hareketli başladı. Başkanlık için TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve ATSO Başkanı Davut Çetin ile Antalya OSB Başkanı Ali Bahar çekişecek. Ali Bahar, 4 yıldan bu yana başkanlık seçimi için çalışmalarını yürütüyor. Her iki başkan da seçim takvimi belirlenmemesine rağmen çalışmalarını sürdürüyor.

ATSO Başkanı Davut Çetin ile Antalya OSB Başkanı Ali Bahar, gerçekleştirdikleri başarılı projelerle tanınıyor. Bu nedenle ATSO seçimleri projeci başkanların mücadelesi olarak adlandırılıyor.

Antalya ve Batı Akdeniz bölgesi iş dünyası kendi oda ve borsalardaki seçim dışında ATSO’daki başkanlık yarışına odaklandı. Öte yandan ATSO’da Reşat Güney’in de bazı kulislerde aday olacağı ifade ediliyor.

BAŞKANI ÇANDIR, RAKİPSİZ

TOBB’a bağlı oda ve borsalar içinde başkanlık için en rahat isim ise Antalya Ticaret Borsası Başkanı Ali Çandır. 2009 yılından bu yana başkanlık görevini yürüten Çandır, başkanlık için rakipsiz görünüyor. Antalya’da projeci başkanlar arasında yer alan Ali Çandır, “Sizin Oraların Nesi Meşhur” sloganıyla düzenlenen ve Türkiye markası haline gelen Yöresel Ürünler Fuarı (YÖREX) ile coğrafi işaretli ürünlerin artırılmasına büyük katkı koydu. Çandır ayrıca, Zeytinpark, Antalya Tarım Konseyi kurulması, Kampüsten İşe, pandemi sürecinde tarımsal üretimin önemine dikkat çekmek amacıyla Tarım İl Müdürlüğü ile başlattığı Online Tarımsal Eğitim Projesi ile dikkatleri çekiyor. Projeyle dünyanın çeşitli ülkelerinden katılımlarla 1 milyondan fazla kişiye eğitim verildi.

 • TRABZON

TRABZON’DA YARIŞANLAR DEĞİŞMEDİ

Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası’nda (TTSO) geçen dönemdeki adaylar yeniden yarışacak. İki dönemdir başkanlık yapan M. Suat Hacısalihoğlu’nun en büyük rakibi ilk dönem yönetiminde birlikte çalıştığı ve bir önceki seçimde yarıştığı Trabzon Arsin OSB Başkanlığı görevini sürdüren Erkut Çelebi olacak gibi görülüyor. Önceki seçimde yönetim kurulu başkanlığına Hacısalihoğlu seçilmişti. Hacısalihoğlu’nun listesi 40, Erkut Çelebi’nin listesi ise 33 oy almıştı. TTSO Meclis Başkanlığı seçimlerinde ise başkan adayları henüz belli değil.

“BU SON SEÇİMİM DEMİŞTİ”

Meclis Başkan Şadan Eren geçen seçimde “Bu benim son seçimim” demişti. Bu seçimde aday olmaması beklenen Eren’in yerine Hacısalihoğlu’nun kimle hareket edeceği ve diğer aday Erkut Celebi’nin önceki dönem Meclis Başkanlığında birlikte hareket ettiği Alper Bektaş ile yeniden bu birliktelikte yer alıp almayacağı merak konusu. Geçen dönem TTSO meclis başkanlık divanı seçimlerinde M. Şadan Eren’in listesi 41, Alper Bektaş’ın listesi 33 oy almıştı.

 • DENİZLİ

DENİZLİ’DE ADAYLIĞINI AÇIKLAYAN İLK İSİM KONYALIOĞLU OLDU

Denizli Sanayi Odası, bayrak değişimine hazırlanıyor. Dört dönemdir Müjdat Keçeci’nin başkanlığını yürüttüğü odada seçim heyecanı erken başladı. Sanayi Odası için ilk aday ise Denizli’nin ünlü ve başarılı iş insanlarından Okan Konyalıoğlu, oldu.

Denizli Ticaret Odası, Denizli Sanayi Odası ve Denizli Ticaret Borsası yönetimleri Olağan Genel Kurul tarihleri konusunda henüz karar almadı. 1523 üyesi bulunan DSO’da yaklaşık 1300 üye oy kullanabilecek. 1973 yılında kurulan Denizli Sanayi Odası’nda 17 meslek komitesinde 36 üyeden oluşan meclis ve 9 kişiden oluşan Yönetim Kurulu üyeleri seçimle belirlenecek. 15 yıldır DSO Başkanı olan Müjdat Keçeci’nin yeniden aday olup olmayacağını önümüzdeki günlerde açıklaması bekleniyor. Keçeci’nin iki yardımcısı Okan Konyalıoğlu ve Selim Kasapoğlu, başkan adayı olarak seçimlere katılacak. Kasapoğlu ve Konyalıoğlu, ekiplerini oluşturarak çalışmalara başladı.

“HİZMET İÇİN GÖREVE TALİBİM”

DSO Başkan Vekili ve Çardak, OSB Başkanı Okan Konyalıoğlu, Denizli Gazeteciler Cemiyeti’nde basın toplantısı düzenleyerek aday olduğunu açıkladı. Her potansiyelden, düşünce yapısından ve sektörden güçlü bir ekiple yola çıktığını söyleyen Konyalıoğlu, adaylık açıklamasında  “DSO Başkanlığını, şimdiye kadarki görev ve sorumluluklarımın taçlandırılması olarak görüyorum. Kimseyle atışmak, çekişmek için değil bölgemize hizmet etmek için göreve talibiz. Kimseden icazet almadık, kimsenin adamı olarak yola çıkmadık” dedi.

Başkan Yardımcısı Selim Kasapoğlu’nun da adaylığını seçim takviminin belirlenmesi ile birlikte açıklayacağı öğrenildi. DSO Yönetiminin seçim tarihini bu hafta içinde belirlemesi bekleniyor.

DTO’DA ERDOĞAN RAKİPSİZ GİBİ

Denizli’nin en fazla üyeye sahip odası olan Denizli Ticaret Odası’nın 19 bin üyesi bulunuyor. 30 meslek komitesinde 65 meclis üyesi seçimi yapılıyor. Meclis 11 kişilik Yönetim Kurulu ve Başkanı seçiyor. 1926 yılında kurulan Denizli Ticaret Odası’nda 2016 yılından bu yana oda başkanlığını yürüten Uğur Erdoğan’ın yeniden aday olması bekleniyor. Ticaret Odası’nda şu ana kadar başkan adaylığını açıklayan ya da bu yönde çalışma içinde olan kişi ya da grup bulunmuyor. Seçim takviminin açıklanmasının ardından yeni gelişmeler yaşanabilir, ikinci bir aday gündeme gelebilir.

DTB’DE TEFENLİLİ RAHAT

1923 yılında kurulan Denizli Ticaret Borsası’nda 2005 yılından bu yana başkanlık görevini yürüten İbrahim Tefenlili’nin yeniden aday olup rakipsiz olarak görevini sürdürmesi bekleniyor. Denizli Ticaret Borsası’nın şu an 690 üyesi bulunuyor. Meslek komitelerinin bulunmadığı DTB’de 14 kişiden oluşan Oda Meclisi seçimleri yapılıyor. Meclis, 5 kişilik Yönetim Kurulu ve Başkanı seçiyor.

 • ADANA

ADANA SANAYİ ODASI RAKİPSİZ TİCARET ODASI İSE 3 İSİM YARIŞACAK

Adana Sanayi Odası’nda (ADASO) ise Zeki Kıvanç’ın karşısına rakip çıkması beklenmiyor. Kıvanç’ın çalışmalarının Adana sanayicisi tarafından takdirle karşılandığı biliniyor.

ADANA TİCARET ODASI İÇİN İKİ GÜÇLÜ İSİM

Adana’da 21 bini faal olmak üzere yaklaşık 35 bin üyesi bulunan Adana Ticaret Odası (ATO) yönetimi için ekim ayında yapılması beklenen seçimlerde 46 sektör komitesi tarafından 120 meclis üyesi seçilecek. Meclis üyeleri de yeni başkan ve yönetim kurulunu belirleyecek.

Türkiye’de delege sayısı bakımından İstanbul, Ankara, İzmir ve Konya’dan sonra beşinci sıradaki ATO’nun mevcut Başkanı Atila Menevşe’nin tekrar aday olması beklenmiyor. Ancak son ana kadar her şey değişebilir. Yeni yönetim için yapılacak seçimde iki aday ön plana çıkıyor. Bu isimler; halen ATO Başkan Yardımcısı olarak görev yapan Yücel Bayram ile TOBB Hayvancılık Meclisi Başkanı ve ATO Meclis Üyesi Mehmet Şahbaz. Adana iş dünyasının yakından tanıdığı Bayram ve Şahbaz’ın dışında, üçüncü bir isim olarak Dr. Cengiz Yılmaz’ın da adaylığı konuşuluyor ancak henüz Yılmaz, tarafından bu yönde bir açıklama yapılmadı. Başkanlığı yarışının ağırlıklı olarak Yücel Bayram ve Mehmet Şahbaz arasında geçmesi bekleniyor.

BAYRAM SİYASETE YAKIN BİR İSİM

ATO başkan adaylarından Yücel Bayram, 1999 yılından bu yana ATO’da yönetim kurulu üyesi. Mobilya sektörünün tanınmış isimlerinden olan ve bir dönem siyasette de aktif çalışmaların yapan Bayram, 2014’de Milliyetçi Hareket Partisi’nin Yüreğir Belediye Başkan adayı olmuştu. Bayram, ATO Başkanlığına seçilmesi halinde ilk planda hayata geçirmek istediği konuların; Adana’nın bütün kurumları ile ortak çalışma kültürünü yaygınlaştırmak ve ihracatta öne çıkan sektörleri desteklemek olacağını belirtiyor.

ŞAHBAZ, ULUSAL PROJELERE İMZA ATAN BİR İSİM

ATO Başkanlığının bir diğer iddialı ismi Mehmet Şahbaz da ATO yönetimine yabancı değil. ATO Meclis Üyesi Şahbaz, aynı zamanda TOBB Hayvancılık Meclisi Başkanı olarak da sektörüyle ilgili ulusal boyutta çalışmalara imza atıyor. Türkiye’nin en büyük besi çiftliklerinden birine sahip olan Mehmet Şahbaz, aynı zamanda beyaz eşyada ulusal boyutta ticari faaliyetlerde bulunuyor. Şahbaz’ın başkanlığa seçilmesi halinde ATO’nun eğitime vereceği çalışmaları artıracağı ve büyük bir öğrenci yurdu yapmayı planladığı konuşuluyor.

 • BALIKESİR

BALIKESİR VE İLÇELERİNDE DE SEÇİM HAREKETLİLİĞİ YAŞANIYOR

Balıkesir ve ilçelerinde de oda ve borsalarda başkanlık seçimiyle ilgili hareketlilik başladı. İl genelinde mevcut başkanların yeniden aday olduğu ve adayların isminin çok fazla dillendirilmediği gözlemleniyor. Mevcut başkan Nazmi Yarış’ın Balıkesir Sanayi Odası’na Rahmi Kula’nın Balıkesir Ticaret Odası’na, Ersin Erdoğmuş’un Balıkesir Ticaret Borsası’na aday olan isim. Bandırma Ticaret Odası için aday olduğu belirtilen Mehmet Kılkışlı adaylıktan çekildi. Kulislerde Adem Yılmaz’ın ismi geçiyor.

 • BURDUR

BURDUR’DA GÜNDÜZALP VE KEYİF YENİDEN ADAY

Türkiye’nin süt ve hayvancılık sektörünün merkezi Burdur’da milletvekilliği seçiminde aday olacağı konuşulan Burdur Ticaret Borsası Başkanı Ömer Faruk Gündüzalp, yeniden başkan adayı olduğunu açıkladı.  500’e yakın üyesi bulunan Burdur Ticaret Borsası’nda Gündüzalp’ın karşısında şimdilik aday yok. Burdur’da 4 dönemdir Ticaret ve Sanayi Odası başkanlığı görevini yürüten Yusuf Keyik, seçimlerde yeniden aday olduğunu açıkladı. Her seçim döneminde rakiplerini geçen Keyik’in karşısına ise bu kez genç iş insanlarından Osman Dalgar, çıkıyor.

 • ÇANAKKALE

ÇANAKKALE’DE DE MEVCUT BAŞKANLAR ADAY

Pek çok ilde olduğu gibi Çanakkale ve ilçelerindeki oda ve borsalarda da yeni dönem için mevcut başkanlar adaylığını açıkladı. Çanakkale TSO Başkanlığı için mevcut başkan Selçuk Semizoğlu, Çanakkale Ticaret Borsası Başkanlığı için mevcut başkan Abdullah Deniz adaylığını açıkladı. Biga TSO için mevcut başkan Şadan Doğan ve Biga Ticaret Borsası için de mevcut başkan Mesut Okyay adaylığını açıkladı.

 • ISPARTA

ISPARTA’DA MEVCUT ADAYLARA RAKİP YOK

Batı Akdeniz Bölgesi’nin önemli üretim merkezi olan Isparta’da hem TSO’da hem de Ticaret Borsası’nda seçim heyecanı yok. Isparta Ticaret Borsası Başkanı Ahmet Adar ile Isparta Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Tutar karşında şimdilik aday yok.

 • KÜTAHYA

KÜTAHYA’DA HENÜZ ADAYLIĞINI AÇIKLAYAN İSİM YOK

Seçimlerle ilgili Kütahya TSO için henüz adaylığını açıklayan bir isim yok. Mevcut Başkan İsmet Özotraç’ın yeniden aday olup olmayacağı da net değil. NG Topluluğu Kurucu Başkanı Nafi Güral, halen KUTSO Meclis Başkanı olarak görev yapıyor. Bu nedenle seçim sürecinde Güral’ın önerilerinin önemli olması bekleniyor. Ancak adaylığı ile ilgili oluşmuş kesin bir kanaat yok.

 • AFYON

SERTESER 4’ÜNCÜ KEZ “BEN DE VARIM” DEDİ

Mevvut Başkan Hüsnü Serteser, yeniden adaylığını koyuyor. 3 dönemdir Afyon TSO Başkanı olan Serteser, 4. kez aday oluyor. TSO seçimleri için bir başka aday ve listenin hazırlandığına dair kulislerde söylentiler olsa da bu konuda henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

 • ALANYA

ALANYA TSO ADAY SAYISINI ÜÇLEDİ

Alanya Ticaret ve Sanayi Odası’nda ise üç adayın başkanlık için yarışacağı konuşuluyor. Mevcut Başkan Mehmet Şahin’in 2024 yılında Alanya Belediye Başkanlığı’na aday olacağı için ALTSO’da görev almayacağı belirtiliyor. Bu nedenle ALTSO Başkanlığı için, emlak ve turizm sektöründe faaliyette bulunan Eray Erdem, AKP ilçe yöneticilerinden Bilal Gömeç ile emlakçı Tunahan Toksöz’ün mücadele edeceği duyumlar arasında.

 • KUMLUCA

KUMLUCA TSO’NUN 4 ADAYI VAR

Kumluca Ticaret ve Sanayi Odası (KUTSO) Başkanı Murat Hüdavendigar Güney, yeni dönemde aday olmayacağını açıkladı. Ancak Güney’in Fahri Özen’i destekleyeceği konuşuluyor. Turgut Acar, Hüseyin Darıyemez ile Hüseyin Aykurt’da  başkanlık için mücadele edecek isimlerden.

Seçim atmosferine giren oda ve borsalarda en rahat olan Kumluca Ticaret Borsası Başkanı Fatih Durdaş.  Çünkü anketler hep onun ismini veriyor. Anketlerde aday adaylarından en çok oy alan isimlerden biri ve büyük ilgi görüyor. Anket sonuçlarına bakıldığında şimdilik Fatih Durdaş’ın rakibi yok gibi. Kumluca’da Borsanın hizmetlerinden üyelerin memnun olmasından dolayı Fatih Durdaş’ın karşısına aday çıkmayacağı yönünde bilgiler var.  Ancak, son dakika ikinci bir adayın çıkabileceği de konuşuluyor.  Durdaş’ın geçen dönem milletvekilliği adaylığı için teklif aldığı ancak kabul etmediği de gelen bilgiler arasında.

 • MANAVGAT

MANAVGAT TSO’DA İKİ ADAY YARIŞACAK

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası’nda (MATSO) başkanlık için hareketlilik var. Pandemi döneminde koronaya yenik düşerek yaşamını yitiren Başkan Ahmet Boztaş’ın yerine yönetim kurulu üyesi Seydi Tahsin Güngör getirilmişti. Bu dönemde de seçimi kazanarak görev almak isteyen Güngör’ün karşısında Mali Müşavir Turgay Akar, başkanlık mücadelesi verecek.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Perinçek ve Ethem, Esad’la görüşmeye gidiyor

HIZLI YORUM YAPVeri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.