21 Temmuz 2024 itibariyle Covid-19 ile mücadelede aşılanan sayısı kişiye ulaştı.

1xbetbetpasmariobet
a
en iyi rulet siteleri

Uludağ Üniversitesi’den yangına dair açıklama

Bursa Uludağ Üniversitesi, Nilüfer'in Yolçatı bölgesinde başlayan ve kampüsüne sıçrayak büyük bir alana zarar veren yangın hakkında açıklamada bulunuyor.

Bursa Uludağ Üniversitesi, Nilüfer’in Yolçatı bölgesinde başlayan ve kampüsüne sıçrayak büyük bir alana zarar verdi. 700 hektarlık alanın yandığı bölgede soğutma çalışmaları sürerken ekipler olası yeni bir yangın için bekliyor. Yangın hakkında Rektör Ferudun Yılmaz ve üniversite yöneticileri gelinen son durum ve hasar tespiti hakkında ULUTÖMER bahçesinde açıklama gerçekleştiriyor.

“766 DEKAR ORMAN ALANI ZARAR GÖRDÜ” 

Bursa Uludağ Üniversitesi Rektörü Ferudun Yılmaz hasarın boyutunu açıkladı. Rektör Yılmaz, ” Üniversitemizin 7 bin 500 dönümlük bir alanı var. Görükle Kampüsü genelinde 766 dekar orman alanı zarar gördü ve 131 dekar biçilmiş alan yandı. AGAM (Arıcılık Geliştirme Ve Uygulama Merkezi) 30 Adet arı kovanı yanmıştır” dedi.

“ÇİFTLİK HAYVANLARINDA CAN KAYBI YOK”

Ayrıca Rektör Yılmaz Veteriner Fakültesinin yangın sonrası durumunu da açıkladı. Rektör Yılmaz, ” 10 ton buğday, 20 ton kuru yonca, 30 ton saman, 1 adet traktör, hayvan barınakları hasarlı fakat Çiftlik hayvanlarında can kaybı yok. Personel ya da öğrenci can kaybı yok” diye konuştu.

Yangına müdahale aşamasında helikopterlerin üniversite içerisindeki göletten su aldığını belirten Rektör Yılmaz şu açıklamalarda bulundu:

“Ziraat Fakültesi’nde 80 dekarlık buğday tarlası, elma, armut, ayva, şeftali, Trabzon hurması, fındık, zeytin gibi muhtelif meyve ağaçlarından oluşan yaklaşık 2.000 ağaç, Bahçe Tesislerindeki öğrenci eğitim uygulama binasının çatısı hasar gördü”

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Uludağ Üniversitesi’nde ormana sıçrayan yangının soğutma çalışması sürüyor

HIZLI YORUM YAPVeri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.