13 Haziran 2024 itibariyle Covid-19 ile mücadelede aşılanan sayısı kişiye ulaştı.

1xbetbetpasmariobet
a
en iyi rulet siteleri

URTEB Genel Başkanı Ahmet Özenalp TSE’yi yerinden oynattı

Rekabet.net olarak URTEB Genel Başkanı Ahmet Özenalp ile gerçekleştirdiğimiz röportaj tam bir hafta sonra ses getirdi. Röportajımızda Özenalp, TSE'de ve gümrüklerde yaşanan sorunları tüm gerçekliği ile anlatmıştı. Röportajımız TSE'de deprem etkisi yarattı. Nitekim Rekabet.net'in TSE'den üst düzey bir yetkiliden aldığı bilgiye göre kurumda istifalar ve görevden almalar başladı.

Özge Comba Alkış

Rekabet.net yine çok konuşulacak bir röportaja imza attı. 3 Temmuz 2020 tarihinde yani tam bir hafta önce URTEB (Uluslararası Teknoloji ve Rekabet Birliği) Genel Başkanı Ahmet Özenalp ile gerçekleştirdiğimiz röportaj ilgili yerlere ulaştı… Röportajımızda Özenalp, Türk Standartları Enstitüsü (TSE) ve gümrüklerde hangi haksızlıkların yapıldığını açık yüreklilikle anlatmıştı. Özenalp’in bu sözleri deyim yerindeyse ilgili kurumları derinden sarstı.

TSE’DE İSTİFA VE GÖREVDEN ALMA

Yayınlanan röportajımızdan bir hafta gibi kısa bir süre sonra TSE’de istifa ve görevden almalar başladı. Edindiğimiz bilgilere göre Avrupa Yakası İthalat Müdürü Aynur Can istifa etmek zorunda kaldı. Yine kaynaklarımızdan aldığımız bilgiler görevden almaların ve istifaların devam edeceği yönünde…

DAHA ÖNCE DE YAŞANMIŞTI

TSE’de bu gibi olaylar daha önceden de yaşanmıştı. 2015 yılında TSE’nin Kocaeli Çayırova İlçesi’nde aralarında bölge müdürlerinin de bulunduğu 80 kişi görevden alınmıştı.

UZUN BİR ARADAN SONRA TELEFONLAR AÇILDI

Haberimizden sonra TSE’de telefonlar açılmaya başlandı. Ancak yine yetkililerden edindiğimiz bilgilere göre sanayicilerin geçen aylardan kalan askam parça ve üretim de kullandıkları birçok maddenin ürün güvenliği incelemeleri sonuçlanmadı.

TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ

Rekabet.net olarak sanayicilermiz için konunun takipçisi olacağız. Her türlü gelişmeyi siz değerli okurlarımızla paylaşmayı sürdüreceğiz.

Geçen hafta yayımladığımız röportaja aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz; 

https://www.rekabet.net/urteb-genel-baskani-ozenalp-sanayici-uluslararasi-rekabet-gucunu-kaybediyor-n194232/

Rekabet.net

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

”URTEB, ENGELLİLER İÇİN SINIRLARI KALDIRIYOR!”

HIZLI YORUM YAPVeri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.