24 Mayıs 2024 itibariyle Covid-19 ile mücadelede aşılanan sayısı kişiye ulaştı.

1xbetbetpasmariobet
a
en iyi rulet siteleri

URTEB’DE ÖZENALP YENİDEN GENEL BAŞKAN

Uluslararası Rekabet ve Teknoloji Birliği 18. Olağan Genel Kurulu Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’nda gerçekleştirildi. Genel kurulda, mevcut Genel Başkan Ahmet Özenalp yeniden başkan seçildi. Pandemi nedeniyle katılımcıların sınırlı tutulduğu genel kurulda ayrıca iş dünyasından önemli isimlerin yer aldığı Danışma Kurulu da oluşturuldu.

URTEB (Uluslararası Rekabet ve Teknoloji Birliği) 18. Olağan Genel Kurulu BTSO (Bursa Ticaret ve Sanayi Odası) Çok Amaçlı Salonda gerçekleştirildi. Pandemi koşullarına uygun olarak gerçekleştirilen Genel Kurul’da mevcut Genel Başkan Ahmet Özenalp yeniden başkan seçildi.

Pandemi nedeniyle katılımcıların sınırlı tutulduğu genel kurulun açılış konuşmasını yapan Başkan Ahmet Özenalp şöyle konuştu;

“Türkiye’de kuralına göre faaliyet gösteren sanayicilerin ve iş insanlarının, haksız rekabetle mücadele ettiğini hepimiz biliyoruz. İş dünyası, adil rekabet düzeninin sağlanmasını bekliyor. Düzgün bir iş ve sanayi kanunu, teşvik sistemi istiyor. Kurallara uyunca, merdiven altı firmalar rekabette öne geçiyor ve kurallara uyan zararlı çıkıyor. Namuslu olanlar, her şeyi dört dörtlük yapanlar, haksız rekabetle uğraşıyor. Yıllar öncede böyle diyorduk bugünlerde de pek değişen bir şeyin olmadığını üzülerek ifade ediyorum. Ancak biz URTEB olarak üzerimize düşeni her zaman yaptık, yine de yapmaya devam edeceğiz.”

Açılış konuşmasının ardından Divan heyeti oluşturuldu. Sonrasında saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu.

ÖZENALP’LE YOLA DEVAM

Faaliyet raporlarının okunmasının ardından, Yeni Yönetim Kurulu asıl ve yedek üyeleri, Denetleme Kurulu asıl ve yedek üyelerinin seçimi ile Danışma Kurulu’nun oluşturulmasına geçildi.

Genel kurulda Özenalp üyelerin oy birliği ile güven tazeleyerek yeniden URTEB Genel Başkanı seçildi.

YÖNETİME İKİ YENİ ÜYE

Yönetim Kurulu’nda, Ahmet Özenalp, Avukat. Z. Handan Özcebe ve Enes Uçak yer aldı. Ayrıca Uludağ Üniversitesi İİBF İktisat Bölümü Öğretim Görevlileri Doç. Dr. Filiz Eryılmaz ve Doç. Dr. Derya Hekim de yönetim kuruluna dahil oldu.

DANIŞMA KURULU OLUŞTURULDU

İlk kez oluşturulan URTEB Genel Merkez Danışma Kurulu’nda da iş dünyasından önemli isimler yer aldı. 16 kişiden oluşan Danışma Kurulu’nda “Ahmet Nazif Zorlu, Hüseyin Özdilek, Ali Ceylan, Mustafa Taşdelen, İlker Oral, Sinan Baykal, Nuri Coşkun İrfan, Ertuğrul Kaplan, Nurullah Altınsoy, Nuri Tike, Işık Uğurtuğ, Tuğrul Karasarlıoğlu, İhsan İpeker, Mevci Ergün, Şerif Arı, Mürsel Öztürk” yer aldı.

Denetleme Kurulu da Şerif Arı, Ali Özmen ve Tuğrul Karasarlıoğlu’ndan oluştu.

Genel Kurula Zorlu Holding Eş Başkanı ve URTEB Onursal Başkanı Zeki Zorlu, Özdilek Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Özdilek, çok sayıda iş insanı, sanayici ve üyeler katıldı.

Rekabet.net

 

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Beş otomobil firması sözlü savunma verdi

HIZLI YORUM YAPVeri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.