01 Aralık 2023 itibariyle Covid-19 ile mücadelede aşılanan sayısı kişiye ulaştı.

1xbetbetpasmariobet
a
en iyi rulet siteleri

Usta gazateci Osman Arolat hayatını kaybetti

Ekonomi gazetesinin başyazarı, duayen gazeteci Osman Arolat'ı hayatını kaybetti. Arolat için bugün saat 11:00'de Gazeteciler Cemiyetinde anma töreni düzenlenecek. Zincirlikuyu Camii'nde öğle namazına müteakip kılınacak cenaze namazının ardından Arolat’ın cenazesi toprağa verilmek üzere Assos'a gönderilecek.

Gazetemizin Başyazarı, ağabeyimiz, duayen gazeteci büyüğümüz Osman Saffet Arolat yaşama veda etti. 22 Ekim Pazar gününden bu yana Koç Üniversitesi Hastanesi’nde tedavi gören Osman Saffet Arolat, sabaha karşı 04.30 civarında, 81 yaşında hayata gözlerini yumdu.

İlk ve orta öğrenimini Ankara’da tamamlayan Osman Saffet Arolat, İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Gazetecilik Enstitüsü’nden mezun oldu. Üniversite yıllarında gençlik hareketlerinin içinde yer aldı. Eylemlere katıldı; broşürler ve afişler hazırladı, sendika gazeteleri çıkardı. Lise yıllarından itibaren başladığı gazetecilik mesleğinin her kademesinde yer alarak, sembol isimlerinden oldu. 1962 yılında amatör olarak Ankara’da Öncü gazetesinde gazeteciliğe adım attı. Bir dönem ANT dergisinde yazı işleri müdürlüğünü yaptı. Yazıları nedeniyle yargılanarak tutuklandı. Uzun yıllar haber ajansçılığı, yabancı radyo muhabirliği ve televizyon haberciliği yaptı. Uzun yıllar DÜNYA Gazetesi’nde Genel Yayın Yönetmenliği görevini üstlendi. En son olarak EKONOMİ gazetesinin kuruluşunda yer aldı, başyazarlığını yaptı.

Gazeteciler Cemiyeti’nde anma töreni düzenlenecek

Anılarını, Babıâli Anılarım ile Bir Gençlik Liderinin Anıları kitap dizisinde toplayan Osman Saffet Arolat, son nefesine kadar Türk ve dünya siyaseti ile yakından ilgilendi. Osman Saffet Arolat için bugün saat 11:00’de Gazeteciler Cemiyetinde anma töreni düzenlenecek. Zincirlikuyu Camii’nde öğle namazına müteakip kılınacak cenaze namazının ardından Arolat’ın cenazesi toprağa verilmek üzere Assos’a gönderilecek. Cenaze, yarın öğle namazına müteakip Çanakkale Assos Behram Kale Mezarlığına defnedilecek.

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti, Başyazarımız Osman Saffet Arolat’ın vefatı nedeniyle bir başsağlığı mesajı yayınladı. Mesajda, “Üyemiz, Nasıl Bir Ekonomi Gazetesi Başyazarı Osman Saffet Arolat’ı kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyoruz. Uzun yıllardır gazeteci ve yazar olarak görev yapan Osman Saffet Arolat’ın ailesine ve basın topluluğumuza başsağlığı diliyoruz” denildi.

Ekonomi Gazetecileri Derneği de (EGD) “Üstat Arolat’ı kaybettik” başlığı ile paylaştığı taziye mesajında, “Ekonomi Gazetesi Baş Yazarı, duayen gazeteci Osman Saffet Arolat’ı kaybetmenin üzüntüsü içindeyiz. EGD Üyesi ve Yaşam Boyu Onur Ödülü sahibi Arolat’ın, ülkemizde ekonomi gazeteciliğinin gelişmesinde öncü katkıları olmuştur. 80 yaşında hayata gözlerini yuman Arolat, 68 Gençlik Hareketinin de önderleri arasındaydı” ifadelerini kullandı. Ekonomi Muhabirleri Derneği İzmir Şubesi Başkanı Murat Demircan da açıklamasında, ” Hayatının son gününe kadar yazan, Ekonomi Gazeteciliğinin yüz akı bir isme veda ederken ailesine, çalışma arkadaşlarına ve Türk ekonomi basınına sabır ve başsağlığı diliyorum” derken, Karadeniz Ekonomi Gazetesi İmtiyaz Sahibi Murat Gülsoy da “Bizlere hep yol gösterdi ekonomi gazeteciliğini öğretti önderlik yaptı” dedi.

 

EKONOMİ VE İŞ DÜNYASI TEMSİLCİLERİ, OSMAN AROLAT’IN ARDINDAN TAZİYE MESAJLARI YAYINLADI

* TOBB BAŞKANI RİFAT HİSARCIKLIOĞLU
EKONOMİ Gazetesi Başyazarı, ekonomi gazeteciliğinin duayeni, değerli dostumuz Osman Saffet Arolat’a Allah’tan rahmet, ailesine, yakınlarına ve tüm basın camiasına başsağlığı diliyorum.

* İTO BAŞKANI ŞEKİB AVDAGİÇ
Ekonomi gazeteciliğinin duayen ismi, EKONOMİ Gazetesi Başyazarı Osman Saffet Arolat’ın vefatından büyük üzüntü duyduk. Hem gazetecilerin, hem iş dünyasının “Osman abi”siydi. Türk reel sektörünün gelişimine Osman Saffet Arolat’ın yazı ve değerlendirmeleriyle tanıklık ettik. Kendisine Allah’tan rahmet, ailesine, ekonomi basınına ve iş dünyamıza başsağlığı diliyorum.

* TİM BAŞKANI MUSTAFA GÜLTEPE
Ekonomi medyamızın duayen isimlerinden EKONOMİ gazetesi Başyazarı Sn. Osman Saffet AROLAT’ın vefatını derin bir üzüntüyle öğrendim. Merhuma Allah’tan rahmet; yakınlarına, çalışma arkadaşlarına sabır ve başsağlığı diliyorum.

* DEİK BAŞKANI NAİL OLPAK
Ekonomi gazeteciliğinin duayeni ve EKONOMİ Gazetesi başyazarı Osman Saffet Arolat ağabeyin vefatını üzüntüyle öğrendim. Merhuma Allah’tan rahmet; EKONOMİ ailesine, yakınlarına ve basın camiamıza başsağlığı diliyorum.

* TÜSİAD BAŞKANI ORHAN TURAN
Ekonomi basınımızın duayen ismi Osman Arolat’ın vefatını üzüntüyle öğrendim. Başarılarıyla, tüm çalışmaları ve eserleriyle ülkemizin genç gazetecilerine ilham olan değerli Osman Arolat’a rahmet, EKONOMİ ailesine, yakınlarına ve sevenlerine başsağlığı diliyorum.

* TZOB BAŞKANI ŞEMSİ BAYRAKTAR
Yazıları ve görüşleriyle ekonomi dünyasına önemli katkılar sunan, Nasıl Bir Ekonomi Gazetesi Başyazarı Osman Saffet Arolat’ın vefat haberini üzüntüyle öğrendim. Merhuma Allah’tan rahmet, ailesine ve basın camiasına başsağlığı diliyorum.

* ASO BAŞKANI SEYİT ARDIÇ
Ekonomi basının usta kalemi, duayen gazeteci, EKONOMİ Gazetesi Başyazarı Osman Saffet Arolat’ın vefatını üzüntüyle öğrendim. Merhuma Allah’tan rahmet, ailesine, yakınlarına, sevenlerine ve basın camiasına başsağlığı diliyorum.

* ATO BAŞKANI GÜRSEL BARAN
Ekonomi gazeteciliğinin ve basın camiasının duayen ismi EKONOMİ gazetesi Başyazarı Osman Saffet Arolat’ın vefatını büyük bir üzüntüyle öğrendim. Merhuma Allahtan rahmet, ailesine, sevdiklerine ve tüm basın camiasına başsağlığı ve sabırlar dilerim. Ruhu şad mekanı cennet olsun.

* KSO BAŞKANI AYHAN ZEYTİNOĞLU
EKONOMİ GAZETESİ Başyazarı, ekonomi gazeteciliğinin duayen isimlerinden Osman Arolat’ın vefatını büyük bir üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayım. Merhuma Allah’tan rahmet, ailesi, sevenleri ve tüm basın camiasına başsağlığı diliyorum.

* TÜRKONFED BAŞKANI SÜLEYMAN SÖNMEZ
Türk ekonomi basınının usta gazetecilerinden Osman Arolat’ın vefatından büyük üzüntü duydum. Yaşamının tamamını gazetecilik tutkusu ile geçiren bu büyük emekçiyi her zaman saygı ile anacağız. Merhuma Allah’tan rahmet, yakınlarına ve tüm basın camiasına başsağlığı diliyorum.

* PAGEV BAŞKANI YAVUZ EROĞLU EKONOMİ
Gazetesi Başyazarı, duayen isim Osman Saffet Arolat’ın vefatından derin üzüntü duyduk. Medya sektöründe yeri doldurulamayacak Usta Gazeteciye veda ettik. Arolat’a rahmet, ailesi ve sevenlerine sabır dileriz.

* NURİ ŞAPKACI AYD BAŞKANI
Türk gazetecilik tarihinin önde gelen isimlerinden ve Nasıl Bir Ekonomi başyazarı saygıdeğer gazeteci Osman Saffet Arolat’ın vefatından dolayı derin üzüntülerimi iletiyor; sizlere ve çalışma arkadaşlarına sabırlar diliyorum. Kendisiyle çok uzun yıllar ve yakın çalıştığınız için acınızı içtenlikle tahmin edebiliyorum. Arolat’ı, hep objektif bakış açısı ve ekonomi gazeteciliğine kattığı değer ile hatırlayacağız. Merhuma bir kez daha Allah’tan rahmet, ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum.

* FAİK ÖZTRAK TEKİRDAĞ MİLLETVEKİLİ
CHP SÖZCÜSÜ Ekonomi gazetesi başyazarı, bir meslek çınarı, ekonomi basınının usta ismi, yazılarıyla her zaman olaylara farklı açılardan bakmayı öğreten değerli insan, değerli gazeteci Osman Ağabeyimizi kaybettik. Osman Arolat, yazılarıyla hep yaşayacak. Kendisine Allah’tan rahmet, acılı ailesine ve basın camiamıza sabır diliyorum.

* BAHATTİN YÜCEL ESKİ TURİZM BAKANI
Osman Saffet Arolat bizim kuşağın çalışkan, dürüst ve tavizsiz demokrat yüzüydü. Mükemmel bir gazeteciydi. Çok ama çok üzgünüm. Harun’a – Karadeniz- Toktamış Hocaya kavuştu.

* ERTUĞRUL GÜNAY ESKİ TURİZM BAKANI
Öğrencilik yıllarımdan bu yana yakın arkadaşım, dostum, ağabeyim sevgili Osman Arolat’ı kaybettik. Çok üzgünüm. Arolat, 68 kuşağında çalışkanlığı, üretkenliği, samimi ve olumlu kişiliği ile örnek ve özel bir insandı. Rahmetle, sevgiyle, saygıyla uğurluyorum.

* TUNCAY ÖZİLHAN ANADOLU GRUBU YÖNETİM KURULU BAŞKANI
Gazetecilik mesleğinin duayen isimlerinden olan Nasıl Bir Ekonomi Gazetesi Başyazarı Osman Saffet Arolat’ın vefat haberini derin bir üzüntüyle öğrendim. Vefatı ile sadece Türk basını değil, iş ve ekonomi dünyası da çok önemli bir değerini yitirdi. Arolat, hem medyada hem ekonomide yaşanan müthiş dönüşüme meslek hayatı boyunca içeriden tanıklık ederken, gazetecilik ilkelerini titizlikle gözetti. Kendisine Allah’tan rahmet dilerken, başta kederli ailesi olmak üzere tüm dostlarına, çalışma arkadaşlarına, medya ve ekonomi dünyamıza sabır ve başsağlığı temennilerimi iletiyorum.

* MEHMET GÜN DAHA İYİ YARGI DERNEĞİ BAŞKANI
Duayen gazeteci Osman Saffet Arolat’ı kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyorum. Gazetecilik mesleğine üstün katkılarının yanı sıra hak arama mücadelesinde en ön safl arda yer alan, hukukun üstünlüğünün yılmaz savunucu olan fikir insanıydı. Ailesi ve EKONOMİ gazetesi çalışanları başta olmak üzere tüm sevenlerine başsağlığı diliyorum.

 

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Polat çifti gözaltına alındı

HIZLI YORUM YAPVeri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.