28 Şubat 2024 itibariyle Covid-19 ile mücadelede aşılanan sayısı kişiye ulaştı.

1xbetbetpasmariobet
a
en iyi rulet siteleri

Yeni bir aşı bulduk! Bu defa daha etkili

BioNTech’in kurucu ortaklarından Uğur Şahin, koronavirüse karşı yeni bir aşı için çalıştıklarını duyurdu. Şahin, geliştirecekleri aşının virüse vereceği tepkinin artacağını belirtti.

Koronavirüse yönelik bulduğu aşıyla tüm dünyanın konuştuğu isim haline gelen Uğur Şahin, katıldığı bir konferansta önemli açıklamalar yaptı.

Şahin, semptom gösteren koronavirüse karşı çalışmalarını sürdürdüklerini ve yeni bir aşı formülü için çalışmalarının devam ettiğini söyledi.

“Önceki versiyonlarda görülen spike proteininin barındıran bir aşı üzerinde çalışıyoruz”

Şahin, “BioNTech, önceki versiyonlarda görülen spike proteininin barındıran bir aşı üzerinde çalışıyoruz. En iyi oranla bütün virüslerde T-hücresi epitoplarının yüzde 99’unu koruyoruz ve bizce bu kombinasyonu kullanmak aşının vereceği tepkiyi ve kalitesini artıracaktır.” diye konuştu.

“Odak noktamız belirti gösteren hastalıklara karşı aşı geliştirmek olmalı”

Şirketin geleceği ile ilgili olarak da Şahin, “Bence odak noktamız sadece ağır hastalıklara karşı değil fakat belirti gösteren hastalıklara karşı da nasıl aşı geliştirebileceğimiz ve enfeksiyonları önleyebileceğimiz olacak.” dedi.

Kanserle ilgili çalışmalar da sürüyor

Son olarak Uğur Şahin, kanserle mücadele konusunda çalışmalarının ve incelemelerinin de devam ettiğini söyledi.

 

Kaynak: https://www.ensonhaber.com/gundem/ugur-sahin-yeni-bir-koronavirus-asisi-gelistiriyoruz

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Kiracı ve ev sahipleri dikkat

HIZLI YORUM YAPVeri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.