29 Mayıs 2024 itibariyle Covid-19 ile mücadelede aşılanan sayısı kişiye ulaştı.

1xbetbetpasmariobet
a
en iyi rulet siteleri

Zorlu Enerji’ye “sürdürülebilirlik ödülü”

Zorlu Enerji, 81 ilde 1100 istasyona ulaşan ZES elektrikli araç şarj istasyonu ağıyla, "Sustainability Awards 2021 Yılın Sürdürülebilirlik Ürünü" ödülünün sahibi oldu.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Zorlu Enerji’nin sürdürülebilirlik stratejisi hedefleri doğrultusunda hayata geçirdiği en büyük yatırımlardan biri olan elektrikli araç şarj istasyonu ağı ZES, ABD merkezli Business Intelligence Group tarafından 2016 yılından bu yana her yıl, Sustainability Awards’ta ise “Yılın Sürdürülebilirlik Ürünü” kategorisinde ödül aldı.

2040’a kadar tüm değer zincirinin karbon nötr hale gelmesi için çalışmalar yürütüp uzun vadeli pozitif değer yaratmayı amaçlayan Zorlu Enerji, ZES ile şehirlerdeki karbon salımının en aza indirilmesini hedefliyor.

Bu kapsamda pazar lideri olarak 1100’den fazla soketle 81 ilin tamamına hizmet veren ZES’in, sürdürülebilirliğe sağladığı katkı göz önünde bulundurularak global çapta düzenlenen sürdürülebilirlik ödülüne layık görüldü.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Zorlu Enerji Sektör Başkanı Sinan Ak, iş yapış şekillerini geleceğin enerji şirketi olma yolunda tekrar gözden geçirerek, çevresel, sosyal, ekonomik ve yönetişim performansını artırmak amaçlı yatırımlarını aralıksız olarak sürdürdüklerini ifade etti.

Ekonomik, çevresel, sosyal ve yönetişim alanlarında stratejik bir yaklaşım geliştirerek kurumsal sürdürülebilirlik alanındaki çalışmalarını da hızlandırdıklarını kaydeden Ak, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Bu yaklaşımın bir parçası olarak, tüm operasyonlarımızda düşük karbonlu faaliyetlere yapılan yatırımlarımızı artırdığımız ve tüm değer zincirlerimizi karbon nötr hale getirmek için verdiğimiz taahhüde uygun emin adımlarla ilerlediğimiz bu süreçte, elektrikli araç şarj istasyonu ağı ZES markamızla global çapta layık görüldüğümüz bu gibi ödüller gelecek için doğru bir vizyon ortaya koyduğumuzu bize gösteriyor. Enerji sektöründe karbon ayak izini azaltmanın ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Bu nedenle de yenilenebilir kaynaklara dayalı bir enerji ekosistemi yaratmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Yeni nesil teknolojileri de hayata geçirerek, gezegenimizin geleceğini korumak ve sürdürülebilir bir geleceği mümkün kılmak adına çalışmalarımızı sürdüreceğiz.”

AA

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Brent petrolün varili…

HIZLI YORUM YAPVeri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.