20 Nisan 2024 itibariyle Covid-19 ile mücadelede aşılanan sayısı kişiye ulaştı.

1xbetbetpasmariobet
a
en iyi rulet siteleri

Ayçiçeği tohumu ithalatında gümrük vergisi artırıldı

Cumhurbaşkanı Kararı ile ayçiçeği tohumu ithalatı için gümrük vergisi oranı yüzde 5 olarak belirlenirken, Bosna-Hersek ve Kosova’dan ithalatta vergi sıfır olarak uygulanmaya devam edilecek. Karar, 7 gün sonra yürürlüğe girecek.

İthalat Rejimi Kararında Değişiklik Yapılmasına İlişkin Karar (Karar Sayısı: 6241), 20 Ekim 2022 tarihli Resmi Gazete’de yayımlandı.

Ayçiçeği tohumu ithalatında gümrük vergisi yüzde 5 olacak

Cumhurbaşkanı Kararıyla; İthalat Rejimi Kararı’na Ekli I. Sayılı Listede yer alan “Yağlı Tohum ve Meyveler; Muhtelif Tanı, Tohum ve Meyveler; Sanayide veya Tıpta Kullanılan Bitkiler; Saman ve Kaba Yem” başlıklı 12. Fasıl’ın 1206.00.91.00.19 ile 1206.00.99.00.19 GTİP numaralı çerezlikler dışındaki ayçiçeği tohumlarına ilişkin satırlarda değişiklik yapıldı.

Buna göre, ayçiçeği tohumu ithalatı için gümrük vergisi oranı yüzde 5 olarak belirlenirken, Bosna-Hersek ve Kosova’dan ithalatta vergi sıfır olarak uygulanmaya devam edilecek.

Yayımı tarihini takip eden 7’nci gün yürürlüğe girecek olan Karar hükümlerini, Ticaret Bakanı yürütecek.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Naylon İpliklere Ek Mali Yükümlülük Geldi

HIZLI YORUM YAPVeri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.