02 Haziran 2023 itibariyle Covid-19 ile mücadelede aşılanan sayısı kişiye ulaştı.

1xbetbetpasmariobet
a
en iyi rulet siteleri

“BOSB TIR PARKINDA YANAN ÇEKİCİYE ANINDA MÜDAHALE”

Türkiye’nin en güvenilir tır parkı olan BOSB Gümrüklü Tır Parkı teknik alt yapısı sayesinde her türlü tehlikeyi bertaraf etme konusunda da adından söz ettiriyor. Avrupa Standartları’na uygun inşa edilen gümrüklü tır parkında olası yangınlara karşı da bütün önlemler alınmış durumda. Nitekim geçtiğimiz hafta park halindeki bir tırda meydana gelen yangın, tır parkının tüm bu özelliklerini bir kez daha gözler önüne serdi.

Bursa ve Türkiye’de örnek gösterilen, tır şoförlerinin rahat ettiği, Avrupa Standartları’na uygun alt yapısıyla adını duyuran Bursa Organize Sanayi Bölgesi (BOSB) Gümrüklü Tır Parkı tehlikelere karşı da güven veriyor. Hem deneyimli personeliyle hem de tehlikelere karşı barındırdığı sistemle dikkatleri üzerine çeken tır parkında, geçtiğimiz hafta treylerde çıkan yangın diğer araçlara atlamadan kontrol altına alındı. Yüzlerce ihracat tırı en ufak bir çizik almadan yangın söndürüldü.

İLK MÜDAHALE TIR PARKI PERSONELİNDEN

Geçen hafta tır parkında bekleyen bir tırda çıkan yangına ilk müdahale tır parkı personeli tarafından yapıldı. Tırın balatasının kilitlenmesi sonucunda balatasında ve lastiklerinde çıkan yangına aldığı eğitim ve deneyimleriyle doğru bir şekilde müdahale eden tır parkı personeli yangını kısa sürede söndürdü.

OSB İTFAİYESİ KISA SÜREDE OLAY YERİNDE

Yangına ilk müdahaleyi yapan tır parkı personelinin ardından olay yerine hızla gelen OSB itfaiyesi de soğutma çalışmalarını köpükle yaparak kısa süre içinde işletmenin tekrar çalışmasına imkan sağladı.

Yangına anında müdahale edebilmek için alt yapının hazır olduğu tır parkında, personel sayesinde yangının büyümesi ve herhangi bir zarara yol açması önlenmiş oldu. Araçta yangın çıktığını hareket ettikten sonra fark ettiğini belirten tır şoförü ise tır parkı personeline ve olay yerine anında gelen OSB itfaiyesine teşekkür etti.

GÜVENLİ PARK YERİ

Yaşanan bu olay, yetkililerin sürekli gündeme getirdiği tır çekicileri kaynaklı OSB’de çıkan yangınların, Gümrüklü Tır Parkı sayesinde risklerin sıfıra indiğini de kanıtlamış oldu.

TIR PARKI NEDEN GÜVENLİ?

BOSB Gümrüklü Tır Parkı’nın tehlikelere karşı barındırdığı sistemin yanında personele de gerekli tüm eğitimler veriliyor. Bu eğitimlerin içinde yangının önlenmesi, yangının kişilere zarar vermeden söndürülmesi ve yangın söndürmede kurtarma tekniklerinin öğrenilmesi yer alıyor. Ayrıca eğitimlerde yangına müdahale eden ekiplerinin koordinasyonun sağlanmasının önemine de vurgu yapılıyor. Yangın eğitiminde görev alanların yıllık tatbikatları yaptırabilecek bilgiye hakim olmaları da sağlanıyor.

YANGINA KARŞI HERŞEY HAZIR

Her gün yüzlerce aracın giriş/çıkış yaptığı, tır şoförlerinin konakladığı tır parkında tehlikelere karşı personele verilen eğitimlerin başında yangının çıkmasını önlemek yer alıyor. Bu anlamda verilen eğitimler arasında, personele yangın güvenliği bilgisini vermek, yangın risklerini tanımlamak, yangın çıkmaması için alınması gereken önlem ve davranış biçimlerini göstermek, yangın anındaki tahliye yöntem ve yollarını öğretmek gibi konular da yer alıyor.

Tüm bu eğitimleri eksiksiz alan personel hem deneyimiyle hem de tır parkının alt yapısı sayesinde yangına anında ve doğru bir şekilde müdahale ederek can ve mal kaybının yaşanmasının önüne geçebiliyor. Nitekim geçtiğimiz hafta böyle bir örneğin yaşanmış olması da tır parkının güvenilirliğini bir kez daha kanıtladı.

Rekabet.net

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Bursa’da Gümrük Kaçağı Operasyonu

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

escort ankara