02 Haziran 2023 itibariyle Covid-19 ile mücadelede aşılanan sayısı kişiye ulaştı.

1xbetbetpasmariobet
a
en iyi rulet siteleri

BURSA’DAKİ BÜTÜN BELEDİYELERİ MİLLET İTTİFAKI YÖNETECEK

Bursa’dan aday göstermeyen Deva Partisi buna rağmen çalışmalarına hızla devam ediyor. Rekabet.net’e konuşan Deva Partisi Bursa İl Başkanı Serkan Özgöz, umut siyasetinin artık bittiğini söyledi. Bursa’daki sanayicinin betonla, hafriyatla uğraşmaması gerektiğine dikkat çeken Özgöz, “Cumhurbaşkanlığı seçiminden sonra, Bursa’daki bütün belediyeleri de Millet İttifakı yönetecek” dedi.

Özge Alkış

Rekabet.net’in sorularını yanıtlayan Deva Partisi Bursa İl Başkanı Serkan Özgöz; “Bursa’ da her iki bölgede de Millet İttifakı yönünde yoğun bir değişim olduğunu görüyoruz. İktidar partisi çözüm üretmekten çok uzak bir durumda… Geçmiş olaylara dem vurarak siyaset yapmaya çalışıyorlar. Umut siyaseti artık bitti. Vatandaş maaş istemiyor, alım gücünün geri gelmesini istiyor. Herkesin maaşı asgari ücrete yaklaştı. İktidar partisi dünün siyasetinde sıkışmış durumda” dedi.

DEVA PARTİSİ BURSA’DAN ADAY ÇIKARMADI

Millet İttifakın aday listesi bazı kesimler tarafından neden eleştirildi? Bursa’da sizin de bir adayınız olmadığını görüyoruz. Neden?

“Geçen sene Nisan ayında sistem değişikliğine gidildi. Değerlendirmelerin tamamı oraya dayanıyor. Millet İttifakı’nda bulunduğumuz pozisyon gereği diğer illerden 25 tane aday çıkardık. Burada önemli olan Meclis’in üstünlüğünü sağlamak. Önce ülke, sonra parti, sonra biz… Önemli olan Türkiye’nin dönüşümünü sağlayabilmek. Saadet Partisi İl Başkanı CHP 1. Bölge 3. Sıra adayı… Bu Türkiye’de 20 yıldır kutuplaştırılan insan gruplarının birbirleriyle kucaklaşmasıdır.”

BURSA TÜRKİYE İÇİN MODEL BİR ŞEHİR

Bursa’nın sorunlarına çözümüne bakışınız nedir?

“Yerel yönetim, şehircilik sorunları açısından hem de ekonominin lokomotifi olması nedeniyle Bursa Türkiye için model bir şehir. Buradaki sanayiciyi dinlerseniz, yerel yönetim sorunlarını çözerseniz Türkiye’nin bütün sorunlarını çözmüş oluyorsunuz.”

BURSA CAN ÇEKİŞİYOR

Bursa’daki temel sorunlar nelerdir?

“Kötü yönetim, ulaşım, kentsel dönüşüm, bölgeler arasındaki yaşam farklılığı, tarım/sanayi dengesi. Ve en önemlisi de plansızlık… Kaynakları etkin kullanamıyorsunuz belediyeyi batırıyorsunuz, vatandaşı kendi çözümünü üretmekle baş başa bırakıyorsunuz. Örneğin, DOSAB ve NOSAB… TEKNOSAB yapıyorsunuz, ama çevresindeki konut alanlarını düşünmüyorsunuz. Bursa can çekişir durumda… Sokak aralarında bile trafik var…İnsanlar mutsuz…”

HEDEFİMİZ 100 BİN İHRACATÇI KOBİ

Bursa sanayide sıçramayı nasıl yapacak?

Öncelikle katma değerinin artması gerekiyor. Endüstrinin sıçrama yapması gerekiyor. TEKNOSAB adıyla bir sanayi bölgesi yapıp içerisine yem fabrikası koyamayız. Sanayicinin hafriyatla, betonla uğraşmaması lazım. Devlet finansmanın, yatırımın önünü açması lazım. İş gücü planlamasını etkili yapılması lazım. Sanayi bölgelerinin acilen rehabilite edilmesi gerekiyor. Biz 100 bin süper KOBİ yaratmayı hedefliyoruz. Türkiye’de 3 buçuk milyon KOBİ var. Bunların sadece 35 bini ihracat yapabiliyor. Bu rakamın acilen 100 bin olması şart. Pandemi sebebiyle tedarik alışkanlıkları da değişti. Yakın olan ülkeden tedarik etme başladı. Coğrafi açıdan bunları değerlendirebilecek çok iyi bir konumdayız. Ama şuanda iktidarda bunu değerlendirebilecek bir vizyon yok.”

“BURSA’DAKİ BELEDİYELERİ MİLLET İTTİFAKI YÖNETECEK”

Millet İttifakı İl Başkanları olarak ilişkileriniz nasıl?

“Siyaset yapan insanların düzenli olarak bir araya gelip şehri konuşması gerekiyor. Bu konuşmalara AK Partili ve MHPli arkadaşlarımızı davet edemiyoruz. Onlar katılmıyorlar, sorumluluk alanları ile bilgi vermiyorlar.  14 Mayıs’tan sonra hemen bir senelik takvim başlayacak. Bursa’daki bütün belediyeleri de Millet İttifakı yönetecek. Hazırlıklara hemen başlıyoruz.”

İLK HEDEF: KEMAL KILIÇDAROĞLU’NU 13. CUMHURBAŞKANI YAPMAK

Seçmene bir mesajınız var mı?

“Bütün seçmenlerimizi sandığa davet ediyoruz. Yüksek katılımlı bir seçim olsun istiyoruz. Türkiye’de değişimin önünün açılmasını gerektiğini düşünüyoruz. Birinci hedefimiz Kemal Kılıçdaroğlu’nu 13. Cumhurbaşkanı olarak seçtirmek, ikinci hedefimiz ise Bursa’dan maksimum milletvekilini çıkarmak.”

Rekabet.net

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

İYİ PARTİ BURSA’DA NE YAPACAK?

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

escort ankara