28 Şubat 2024 itibariyle Covid-19 ile mücadelede aşılanan sayısı kişiye ulaştı.

1xbetbetpasmariobet
a
en iyi rulet siteleri

Elektronik Menşe ve Dolaşım Belgesi Düzenleyen Ülkelerin Listesi Yayınlandı

Ticaret Bakanlığı, Bu çerçevede, 14 Temmuz 2023 tarihinden itibaren menşe ve dolaşım belgelerini elektronik ortamda düzenlediğine dair bildirimde bulunan ülkelerin adları, ilgili belge türleriyle birlikte yayınladı.

11 Nisan 2023 tarihli ve 32160 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Gümrük Genel Tebliği (Uluslararası Anlaşmalar) (Seri No:10)’nin 5 inci maddesinin ikinci fıkrasında “Belgeleri elektronik ortamda düzenleyen ülkelerin isimleri, Bakanlık resmî internet sitesinden duyurulur.” denilmektedir.

Bu çerçevede,  Ticaret Bakanlığı 14 Temmuz 2023 tarihinden itibaren  menşe ve dolaşım belgelerini elektronik ortamda düzenlediğine dair bildirimde bulunan ülkelerin adlarını, ilgili belge türleriyle yayınladı.

Belgelerin elektronik ortamda düzenlenmesi normal usulde düzenlenen belgeleri geçersiz kılmamakta olup; listede yer alan ülkelerde mevzuatına uygun bir şekilde düzenlenen menşe ve dolaşım belgeleri, gümrük idarelerince yapılacak kontrollerin ardından kabul edilebilecek.

İlerleyen süreçte Bakanlığa bu hususta yeni bir bildirim ulaşması halinde, ilan edilen liste güncellenerek yeniden paylaşılacak.

Elektronik Menşe ve Dolaşım Belgesi Düzenleyen Ülkeler Listesi için tıklayınız. (KAYNAK: Ticaret Bakanlığı)

 

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Gümrükleme Desteğine ihtiyacınız mı var?

HIZLI YORUM YAPVeri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.