29 Mayıs 2024 itibariyle Covid-19 ile mücadelede aşılanan sayısı kişiye ulaştı.

1xbetbetpasmariobet
a
en iyi rulet siteleri

Kuşyemi İthalatına uyarı!

Ticaret Bakanlığı Gümrükler Genel Müdürlüğü, kuşyemi ithalatında kıymet yönünden müteyakkız olunması ile şüphe halinde kıymet araştırmasına gidilmesi hususunda uyarıda bulundu.

Yazıda, Ticaret Müfettiş Yardımcısı tarafından düzenlenen İnceleme Raporu’nda; 1008.30.00.00.00 GTİP’li “kuşyemi” cinsi eşyanın serbest dolaşıma giriş işlemlerinde düşük kıymet ile beyanda bulunulduğu, ayrıca İran’dan yapılan ithalat bedellerine ilişkin ödemelerin banka yolu ile yapılamadığından bahisle, söz konusu eşya ithalatına dair kıymet tespitinde güçlükler yaşandığı ifade edildi.

Mezkur raporda yer alan tespitler ışığında, 1008.30.00.00.00 GTİP’inde yer alan “Kuşyemi” cinsi eşya ithalatlarında müteyakkız olunmasını, gümrük kıymetinin gerçeklik veya doğruluğu konusunda şüpheye düşülmesi durumunda ise 2012/29 sayılı Genelge’de belirtilen usullerin titizlikle takibinin sağlanması gerektiği bildirildi.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

AB’den seramik karo ihracatına gümrük vergisi engeli

HIZLI YORUM YAPVeri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.