13 Nisan 2024 itibariyle Covid-19 ile mücadelede aşılanan sayısı kişiye ulaştı.

1xbetbetpasmariobet
a
en iyi rulet siteleri

“500 sürücüye BOSB Gümrüklü Tır Parkını sorduk”

BOSB içinde yer alan, Bursa Gümrüklü Tır Parkı yerli ve yabancı şoförlere soruldu. Sürücülerin çeşitli sorulara verdiği yanıtlar, tır parkının farkını bir kez daha ortaya koydu.

Özge Comba Alkış

Bursa Organize Sanayi Bölgesi (BOSB) içinde yer alan, özellikleri ve teknik imkanları bakımından Türkiye’nin tek gümrüklü tır parkı olan Bursa OSB Gümrüklü Tır Parkı bu kez sürücüler tarafından değerlendirildi.

Bu kapsamda toplamda 500 yerli ve yabancı sürücünün katıldığı ‘Bursa OSB Gümrüklü Tır Parkı Memnuniyet Anketi’ yapıldı. Ankette sürücülere çeşitli sorular sorularak tır parkı ile görüşleri alındı.

HIZLI VE MALİYETSİZ

Ankette tır parkının konumunu kolaylıkla bulabildiğini belirten sürücüler, tır parkında işlemlerin kolay ve daha az maliyetli yapıldığı için ihracata büyük katkısının olduğunu kaydetti.

Sürücülere ankette, tır parkının donanımı hakkında bilgi sahibi olup olmadıkları, tesisin gümrük ihracat servisi, bilgi işlem, güvenlik kameraları, yangın söndürme gibi sistemlerinden haberdar olup olmadıkları soruldu. Sürücüler ise bu soruya, “evet bilgim var, olanaklar gayet yeterli” yanıtını verdi.

Bursa Gümrüklü Tır Parkı’ndan aldıkları hizmetlerin yurtdışındaki örnekleriyle benzerlik taşıdığını belirten sürücüler, özellikle içinde bulunduğumuz pandemi döneminde alınan önlemlerin üst seviyede olduğunu söyledi.

GÜVENLİK VE TEMİZLİK

“Tesiste kendinizi güvende hissediyor musunuz?” sorusuna ‘alınan önlemler sayesinde kendimi güvende hissediyorum” yanıtını veren tır şoförleri, tesisin temizliğinden de (kafeterya, duş, wc) son derece memnun olduklarını belirtti.

Sürücüler, ayrıca tır parkında görevli personelin kendilerine yaklaşımın nasıl olduğu sorusuna ‘mükemmel’ yanıtını verdi.

YABANCI SÜRÜCÜLER ‘YABANCILIK’ ÇEKMİYOR

Çeşitli ülkelerden gelen sürücülerin de katıldığı ankette sürücüler, değerlendirmelerinde çoğunlukla ‘mükemmel’ seçeneğini işaretledi. Tesiste hiçbir yabancılık çekmediklerini, ilgili sorulara verdikleri yanıtla belirten yabancı şoförler, yön tabelalarının uygun şekilde konumlandırıldığını belirterek, tesiste temizliğin ön planda tutulmasından da son derece memnun olduklarını ifade etti. Pandemi tedbirlerinin de en üst düzeyde alındığı ve uygulandığı bir yer olmasının da ayrıca takdire şayan olduğunu belirtti.

Rekabet.net

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

KGF’den KOBİ’lere yeni destek paketi

HIZLI YORUM YAPVeri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.