25 Mart 2023 itibariyle Covid-19 ile mücadelede aşılanan sayısı kişiye ulaştı.

1xbetbetpasmariobet
a
en iyi rulet siteleri

Kapılara Koronavirüs uyarısı;

Ticaret Bakanlığı Uludağ Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürlüğü'nden gümrük kapılarına gönderilen bildirimde, Koronavirüs nedeniyle güvenlik üst düzeye çıkarıldı. Buna göre, Türk vatandaşlarının İran'a geçmelerine izin verilmeyecek. Aynı zamanda kapılardan çıkan İran vatandaşları Türkiye'ye geri gelemeyecek.

Koronavirüs’ün Türkiye’nin kapı komşularında da görülmeye başlamasıyla birlikte, sınırlarda önlemler arttırılmaya başlandı. Ticaret Bakanlığı Uludağ Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürlüğü gümrük kapılarında uygulanacak kurallar ile ilgili bir bildirim yayınladı. Buna göre, İran’a açılan gümrük kapılarından Türk vatandaşlarının çıkmasına izin verilmeyecek.

İran’dan gelenler kontrol ediliyor

Yayımlanan bildirimde İran’a açılan gümrük kapılarından sadece daha önce çıkış yapmış Türk vatandaşları ve araçları ülkeye giriş yapabilecek. Bu kişiler gerekli sağlık kontrollerinden geçirilecek.

İran vatandaşları çıkabilecek

İran’a açılan gümrük kapılarından sadece İran veya üçüncü ülke vatandaşlarının çıkışına izin verilecek. Bu kişiler Türkiye’ye geri dönüş yapamayacak. Türk vatandaşlarının ise İran’a geçmelerine izin verilmeyecek.

Tıbbı malzeme taşıyanlar…

İran’a tıbbi malzeme veya insani yardım malzemesi taşıyan Türk vatandaşları ve araçlarının işlemleri sınırda konteyner değişimi suretiyle yapılacak. Bahse konu malzeme taşıyan İran veya üçüncü ülke vatandaşlarının ve araçlarının çıkışlarına kendilerine geri dönüşlerinde izin verilmeyeceğinin bildirilmesi suretiyle izin verilecek.

Dilucu’nda geçişler serbest

Gümrük kapılarına gönderilen bildirimde Nahçıvan’a açılan Dilucu sınır kapısından giriş ve çıkışların serbest olduğu belirtildi. Ancak bu geçişlerde valilik ve Sağlık Bakanlığı tarafından alınan tedbirler uygulanacak. Ayrıca bildirimde şu ifadelere yer verildi; “Gürcistan son 28 gün içinde İran, Çin, Güney Kore ve İtalya’ya giriş çıkışları olan şahısların girişine izin vermediğinden, Sarp, Türkgözü ve Aktaş gümrük kapılarımız çıkışlı araç şoförleri bu uygulamaya maruz kalmayacak.”

Rekabet.net 

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Gümrük aracına roketli saldırı!

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

escort ankara